Коронавірус vs бізнес: як протистояти дефіциту засобів захисту разом

MIND.ua, 25.03.2020
З появою перших повідомлень про поширення епідемії коронавірусу у світі та навколо України група компаній HD-group розробила план заходів щодо профілактики та недопущення поширення епідеміологічної загрози.

Що саме передбачав цей план, яких результатів вдалося досягти і чим вони можуть бути корисні іншим комерційним компаніям, розповів Mind директор департаменту закупівель HD-group Тимофій Отришко.

Медичним координаційним відділом групи та фахівцями бізнес-напрямку закупівель HD-group (Трейд-Хаб) був складений перелік асортименту, що має бути присутній на підприємствах, а саме:

  • маска звичайна марлева – одноразова;
  • бактерицидні лампи на штативах та підвісні;
  • маски респіраторні зі ступенем  захисту – FFP-3;
  • термометри безконтактні (інфрачервоні пірометри);
  • засоби дезінфекційні – АХД  – 2000 експрес, 1 л;
  • дозатори ліктьові, 0,5 л.

Після цього експерти із закупівель провели попередній моніторинг наявних на підприємствах нашої групи засобів захисту, була погоджена номенклатура та кількість, після чого були оголошені тендери на закупівлю.

Ми вимушені констатувати, що вже навіть на перших етапах спалаху епідемії за кордоном не всі постачальники в Україні та за її межами були готові розміщувати пропозиції на тендерних майданчиках, підтверджувати кількість, ціни та терміни постачань. Багато постачальників взагалі вимагали 100%-ну передоплату і пропонували товар за завищеними цінами.

Маючи велику базу постачальників, паралельно ми вирішили обдзвонювати всі підприємства за усіма можливими каналами, особливо велику увагу приділяли маленьким ФОП, чиї виробничі потужності та можливості імпорту не були завантажені замовленнями під лікарні, школи, дитячі садочки, армію тощо.

Визначивши постачальників, котрі потенційно зможуть закрити потребу в засобах захисту для  HD-group, ми підписали рамкові контракти за спрощеною процедурою, домовилися про 30–50% передоплати, отримали від постачальників гарантійні листи на постачання та розмістили попередні замовлення.

До настання другої фази загального ажіотажу, перед тим як Кабмін запровадив національний карантин, підприємства HD-group були укомплектовані номенклатурою для роботи.

Наразі ми відчуваємо, що ажіотаж спадає, на ринку з’являться нові виробники та постачальники захисних масок та дезінфекційних засобів, і прогнозуємо, що за тиждень-два почнеться зменшення цін на ці вкрай необхідні засоби.

За цей час ми сформували потужну мережу постачальників і можемо допомогти іншим підприємствам у закупівлі цих речей.