ВАП - 20 років

19.10.2023
image

Всеукраїнська асоціація пекарів, в яку входять підприємства групи компаній HD-group, визначає 20-річний ювілей.

«Для нас це визначний шлях разом. Асоціація сьогодні є не тільки професійною спільнотою, а й справжнім драйвером позитивних змін у галузі. Нам разом багато чого вдалося, - зазначає співвласник та CEO HD-group, Віце-президент ВАП Борис Шестопалов.

За словами керівника, це перш за все, ефективна взаємодія з Кабінетом Міністрів України по цілій низці питань.

«За безпосередньої участі ВАП дія Постанови КМУ від 29 квітня 2015 р. № 300 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» була поширена на хлібопекарські підприємства. Це дозволило підприємствам Асоціації компенсувати відсоткову ставку за отриманими позиками для поповнення оборотних коштів та інвестиційних цілей.

Окремо зазначу активну співпрацю ВАП з іншими профільними асоціаціями та Міністерством аграрної політики та продовольства України, в результаті якої у 2021 році була реалізована низка заходів по встановленню спеціального тарифу на газ для потреб підприємств хлібопекарської галузі. Цілком логічним продовженням співпраці профільних асоціацій та Кабінету Міністрів України стало формування порядку віднесення підприємств до списку об’єктів критичної інфраструктури. До цього списку була віднесена більшість хлібопекарських підприємств та виробників борошна та круп, як товарів , які протягом воєнного стану є не просто соціально важливими, а соціально критичними. Цей крок має важливе значення з точки зору можливого у майбутньому обмеження постачання електроенергії та газу та потенційних відключень. Також це проявилося у спрощенні порядку доступності пільгових кредитів для переробних підприємств згідно державної програми 5-7-9% та збільшення ліміту кредитування за цією програмою до 150 мільйонів гривень.

ВАП є активною учасницею багатьох процесів у різних напрямках: в перемовинах з рітейлом в частині формування «правил гри» на ринку; сприянні прийняттю закону України «Про торгівлю»; переговорах з експортерами в частині підготовки та підписанні щорічних меморандумів об узгоджених об’ємах експорту продовольчої пшениці.

Впевнений, що діяльність Асоціації і надалі сприятиме максимальній підтримці та захисту інтересів підприємств хлібопекарської галузі та створенню належних умов для подальшого розвитку та зростання», - коментує Борис Шестопалов.